NURTEN ATAY HAKKINDA

1976 İstanbul doğumludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini  Ünye’de tamamladı.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 1997 mezunudur. 2011 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’ndan Uzman Hemşire olarak yüksek lisans programını bitirdi.

1997-2018 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hemşire olarak görev yaptı.  Son görevi Robotik Cerrahi Ameliyathane Koordinatörlüğü’dür.

Nurten Atay, 2018 yılında hastanedeki göreviden istifa ederek uluslararası beslenme şirketi olan Herbalife Nutrition firmasının bağımsız distribütörü olarak  tam zamanlı aktif yaşam koçu olarak çalışmaya başladı.

 

NURTEN ATAY’DAN HERBALİFE HİKAYESİ

Aşırı kilolarımdan kurtulmak üzere çözüm yolları ararken  Herbalife Nutrition ürünleri ile bir cilt bakımı sayesinde tanıştım.

Ürünleri kullandığım süre içerisinde yeterli su içme alışkanlığı edindim ve düzenli egzersizi yaşam tarzımın bir parçası haline getirdim. Beslenme alışkanlıklarımı da değitirerek ideal kiloma kavuştum.

Benim kilo ve cilt sonuçlarım çevremin dikkatini çekti. Beni ürünlerle tanıştıran danışmanım beni tek günlük bir programa davet etti. Orada diğer insanların aldıkları sonuçlar beni etkiledi. En önemlisi günde sadece birkaç saatini ayırarak part-time yapan kişilerin kazançlarını gördüm. Sadece ek gelir kazanmak ve evimin aylık faturalarını ödemek için işi yapmaya karar verdim.

Temmuz 2011 de lisansımı imzaladım ve işi öğrenmek için gereken eğitimlere katılmaya başladım. Bir sağlık mensubu olarak tıbbi otoritelerden eğitim aldım. Bu anlamda Herbalife Nutrition şirketime sonsuz teşekkür ediyorum; çünkü sadece ürün kullanıcı olsanız bile kişilerin ihtiyacı olan tüm eğitim programlarını kişilerin ayağına kadar getiriyor.

Pek çok sayıda yurtiçi ve yurt dışı eğitimlerine katıldım. İçlerinde dalında nobel ödülü olan doktorlarında olduğu bilimsel danışma kurulu üyelerinden yurtdışı eğitimlerimi aldım ve halen de bilgilerimi genişletmeye devam ediyorum.

2011 yılından beri part-time devam ettirdiğim Herbalife Nutrition işimi, 2016 yılında Prag’da gittiğim bir yurtdışı eğitimi olan EMEA Extravaganza’sından sonra tam zamanlı yapmaya karar verdim. Prag dönüşü gereken altyapıyı oluşturmak için hastanedeki mesaimden arta kalan zamanlarımda günde 6 saat çalışarak 1 yıl stajyerlik yaptım.

Hastanedeki görevimden istifa ederek kendi aktif yaşam  kulübümü açtım ve buradan insanlara iyi bir aktif yaşam koçu olarak yardım etmeye devam ediyorum.

Herbalife Nutrition’da 2011 Temmuz ayında distribütör olarak başladığım yolculuğumda, 2011 Ağustos ayında Süpervisör kariyerine, 2011 Aralık ayında Dünya Takımlığı kariyerine ulaştım. Uzun süre Dünya Takımı kariyerinde kaldım. Full-time yapma kararı aldıktan ve kendi aktif yaşam kulübümü açıp  full-time çalışmaya başladıktan sonra 2018 Ocak ayında Aktif Dünya Takımı, 2018 Aralık ayında Global Yayılma Takımı ve 2019 Ekim ayında Global Yayılma Takımı 2500 Plus kariyerlerine ulaştım.

Katıldığım Yurtdışı Etkinlikleri:

2016 Prag EMEA Extravaganza

2017 BelarusExtravaganza

2018 Paris EMEA Extravaganza

2019 Köln EMEA Extravaganza

2019 Lyon Geleceğin Başkanlık Takımı Zirvesi